The Факти за Коневъдството, които никой не предполага

Това е крайно малък брой и не би било трудно да бъдат подкрепени стопаните с тези животни, по думите на българския учен.

Шарановите стопанства се заселват главно шаран, бял амур, бял и пъстър толстолоб и др.

Необходими личностни качества – Лицата, практикуващи професията трябва да обичат животните, да бъдат подвижни, сръчни, физически здрави и издръжливи.

Страната ни има добри традиции в отглеждането и развъждането на коне от Арабска порода и Арабската порода Шагия, като арабският кон е имал първостепенно значение за подобряването на конете в много райони на страната.

Концентрирани в Североизточна България преди, днес тежковозните коне, представени от Българския тежково-зен, Белгийския, Рейнския и Першеронския кон са породи, обитаващи главно Рило-Родопския масив.

Къде може да се усвои – Професията може да се усвои в професионални гимназии и в центрове за професионално обучение.

Водеща медийна компания в сферата на селското стопанство!

You're employing a browser that may not supported by Fb, so we have redirected you to definitely a simpler Model to give you the finest experience.

Конят винаги е играл изключително важна роля в историята на човечеството.

В районите с мюсюлманско население свиневъдството практически отсъства поради религиозни причини.

От голямо значение за рибовъдството е прилагането на изкуствено оплождане. Изкуственото развъждане в България все повече нараства. А ползата от него е голяма.

За задоволяване нуждите на детските ездови школи от такива коне в страна се развъждат на малки групи коне от породата Шотландско пони в конезаводите Кабиюк гр. Шумен и Ст. Караджа гр. Балчик. Има голямо търсене на конете от тази порода и те се продават на относително високи цени.

От археологическите разкопки става ясно, че траките отглеждат различни породи – от примитивни породи коне за превоз на товари и земеделска работа до елегантни расови коне, предназначени за езда от царе, благородници с по-висок ранг или Коневъдство воини. 

Само до преди няколко десетилетия конете се използвали навсякъде: - теглели са ралото, браната, бойните оръдия; возили са каруците със стоки и хора; дърпали са файтоните, трамваите и разкошните каляски. Въпреки отпадането на част от тези функции и известното намаление на конете, през последните десетилетия, интересът към тях не е спаднал, напротив - увеличил се е в много страни. Това поражда необходимостта от изучаването му от всички бъдещи животновъдни специалисти.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *